Povežimo se

Interijeri

Miele ponovo pomiče granice!

Miele predstavlja revolucionarnu novu metodu kuhanja – Pećnica Dialog je brža i svestranija od bilo kojeg drugog proizvoda za kuhanje i daje izvrsne rezultate

Kuhanje ribe u bloku leda ili telećeg filea u omotu od pčelinjeg voska bez otapanja? Sada je došlo vrijeme da se ponovno otkrije kuhanje – s Dialog pećnicom iz tvrtke Miele.

Po prvi put se koristi tehnologija u kojoj elektromagnetski valovi reagiraju na teksturu hrane na inteligentan način. Meso se, primjerice, kuha ravnomjernije, zadržavajući svoje sokove. Riba i povrće čuvaju svoju finu strukturu, a tijesto se diže znatno bolje. Različiti svježi sastojci za čitavi obrok mogu se staviti zajedno na lim za pečenje u pećnicu i svi su gotovi do savršenstva u istom vremenu – i do 70% brže nego konvencionalnim metodama kuhanja.

Dramatična ilustracija načina na koji je Dialog pećnica revolucionirala kuhanje - riba ugrađena u blok leda: riba u središtu kuha se bez topljenja leda.
Photo: Miele

Dialog pećnica bit će predstavljena na hrvatskom tržištu početkom svibnja 2019.godine.

Izvana je izgled Dialog pećnice identičan izgledu njegove kopije klasične pećnice, ali iznutra Dialog pećnica otvara sasvim jedan novi svijet užitka kuhanja i pečenja.

Jedan primjer koji zbunjuje publiku na prezentacijama je sirovi file ribe postavljen u blok leda koji se nalazi u Dialog pećnici. Rezultat: riba unutar leda je skuhana dok je sam led ostao i dalje zamrznut.

Ne manje impresivan od nezamislivog je ovaj primjer: Uzmimo janjeći but i postavimo ga na postelju od povrća crvenih paprika i zelenih šparoga. Popunimo preostali prostor lima za pečenje sa pekarskim krumpirom te stavimo u Dialog pećnicu. Nakon otprilike 45 minuta, janjetina izlazi sočna i ravnomjerno kuhana, povrće je blago al dente, a krumpir ukusno mekan – bez ikakvog prekida ili potrebe za uvođenjem dodatnih sastojaka. Bilo bi nemoguće kuhati ovo jelo u klasičnoj pećnici s tako dobrim rezultatima i u tako kratkom vremenu. Isto tako, različiti sastojci kao što su losos i lisnato tijesto – nebeska kombinacija okusa – mogu se pripremiti jednostavno, brzo i samo u jednom postupku.

Dialog pećnica tvrtke Miele postavljena je da revolucionira način pečenja i kuhanja. Hrana s različitim teksturama tradicionalno zahtijeva različite postavke sada se mogu pripremiti zajedno. Rezultati očaravaju čak i profesionalne chef-de-cuisine. Pečenje na povrću priprema se do savršenstva u Dialog pećnici bez prekuhavanja povrća. Štoviše, kuhanje je znatno brže
Photo: Miele

Širok raspon primjena i kvaliteta rezultata proizlaze iz M-Chef tehnologije tvrtke Miele. Ova tehnologija primjenjuje elektromagnetske valove na hranu koja stvara toplinu za kuhanje. Dialog pećnica ima modularnu jedinicu koja generira elektromagnetske valove u određenom frekvencijskom području i distribuira ih u pećnici preko dva senzora visokih performansi.

Budući da su molekule u hrani raspoređene na različite načine, pa čak se i preuređuju tijekom kuhanja, kontinuirano podešavanje frekvencije podržava proces kuhanja. Isti senzori također daju Dialog pećnici povratnu informaciju o količini energije koju je hrana apsorbirala.

Gledano izvana, nova se Dialog pećnica može lako zamijeniti za klasičnu pećnicu. Svatko tko poželi peći kruh bez kore može to učiniti u Dialog pećnici.
Photo: Miele

Izvrsni rezultati zahvaljujući M Chef u kombinaciji s toplinom

Daljnja značajna prednost M Chefa proizlazi iz činjenice da se hrana kuha ‘volumetrijski’: na primjer, file mesa je jednolično ružičast od ruba do jezgre. U klasičnoj pećnici, to je mnogo teže jer toplina uvijek putuje izvana prema unutra. Kada se jezgra čini gotova, vanjski slojevi su često već pretjerano pripremljeni.

Budući kuhanje s elektromagnetskim valovima ne narušava strukturu površine hrane, kruh se može peći u potpunosti bez kore. Za klasični kruh i pečene arome u mesu, M Chef tehnologija uvijek se kombinira s toplinom. U tom smislu, Dialog pećnica idealno je opremljena jer nudi mnoge značajke vodećih Miele uređaja za kuhanje, uključujući i komforan M Touch zaslon i pirolitičko samočišćenje. Elegantno i ujednačeno osvjetljenje na svim razinama prvi put je zajamčeno visokokvalitetnom LED rasvjetom BrilliantLight.

Umreživost Dialog pećnice obećava inspiraciju i dodatno zadovoljstvo kuhanja. Korisnici mogu birati iz ponude brojnih automatskih programa posebno razvijenih za Dialog pećnicu u bazi recepata koja je uključena u Miele@mobilnu aplikaciju. Jednim klikom postavke automatskog programa prenose se izravno na uređaj.
Photo: Miele

Miele aplikacija prenosi parametre recepta ravno u Dialog pećnicu

Povezivost Dialog pećnice pruža inspiraciju i dodatno zadovoljstvo kuhanja. Značajka recepta uključena u Miele@mobile aplikaciju predstavlja idealno polazište za eksperimentiranje i isprobavanje novih ideja jer korisnicima nudi brojne automatske programe razvijene posebno za ovaj novi proizvod.

Uz videozapise za pripremu hrane i popise za kupovinu, aplikacija također omogućuje prijenos parametara recepta izravno na uređaj. Ova funkcija stavlja korisnike u izravni kontakt s Miele razvojnim kuhinjama jer su recepti koje su oni razvili i odobrili dostupni za preuzimanje praktički odmah.

Korisnici Dialog pećnice naići će na dva nova koncepta: gurmanske jedinice (Gourmet Units) i intenzitet. Gurmanske jedinice služe kao jedinica energije koja se primjenjuje na hranu, pri čemu jedna gurmanska jedinica odgovara jednom kilojoulu (kJ). Postavke intenziteta su “visoke”, “srednje” i “nježne”. Za većinu prehrambenih proizvoda, „visoki“ je ispravan izbor, a ‘nježan’ je idealno mjesto za osjetljiva jela poput sufflea.

Elegantan dizajn podržava revolucionarnu tehnologiju kuhanja: Dialog pećnica iz tvrtke Miele znači inovativno kuhanje, izvrsnost rezultata, jednostavnu pripremu hrane i uštedu vremena.
Photo: Miele

‘Gourmet Assistant’ i ‘Gourmet Pro’ podržavaju kreativnost

Automatskim programima se ovaj novi uređaj pojednostavljuje, a da pritom ne uguši kreativnost korisnika. Za veću individualnost postoje dvije mogućnosti za iskusne kuhare: ‘Gourmet Pro’ namijenjen je korisnicima s određenim iskustvom i onima koji vole eksperimentirati. U ovom slučaju, svi parametri kao što su način rada, gurmanske jedinice, intenzitet i vremena kuhanja moraju se odabrati ručno. ‘Gourmet Assistant’ podržava kuhara sugerirajući postavke ovisno o vrsti i količini hrane kako bi se osigurali izvrsni rezultati.

Direktor Miele
Dr.Markus Miele

Media kontakt HR:
Ana Turkalj
Tel: +385 1 6689 040

Kliknite kako biste komentirali

You must be logged in to post a comment Login

Ostavi komentar

Interijeri

Kako odabrati boju za zidove? Birajte one koje na vas djeluju inspirativno

Prvo trebamo znati što želimo postići, kakvu atmosferu i da su pravila tu da ih kršimo

Ulaskom u interijer, boja zidova definitivno nije prva stvar koju primjećujemo, a upravo boje pridonose stvaranju atmosfere. Iako postoje pravila koje boje idu u koju veličinu prostorije, Iva Pavičić nam je pokazala da su pravila tu da bi ih kršili. 

Uz široku paletu dostupnih boja za zidove, ponekad je teško odabrati onu pravu. Dizajnerica Iva Pavičić savjetuje da prvo trebamo znati što želimo postići, kakvu atmosferu i da su pravila tu da ih kršimo. 

“Svi vidimo malo drugačije boje, ali onaj doživljaj koji nama boja koja nas okružuje čini, je drugačija od jedne do druge osobe. Neki malo tendiraju ipak na toplije tonove, bež, krem, žućkasto, dok se drugi puno bolje osjećaju u paleti prema sivim ili recimo plavim tonovima.”, otkriva Iva Pavičić, dizajnerica interijera.

Kršite pravila, nemojte se bojati nespojivog

Boju odaberite prema vlastitim osjećajima – birajte one koje na vas djeluju inspirativno i nemojte se bojati spojiti nespojivo. 

“Možda ono što je ljudi češće izbjegavaju je kombinacija crvene i roze boje, ali opet upravo taj spoj može vibrirati na specifičan način. Kombinacija koja nije tako česta u interijerima, upraco radi posebnosti nekako ima “jači”karakter.”, dodaje.

Iva u svojim projektima rijetko koristi čistu bijelu boju, jer ona često ne ističe dovoljno karakter prostorije. 

“Ima puno nijansi bijele boje i svaka govori nešto svoje. Na tržištu ima dosta proizvođača različitih tipova boje. Ustvari mi je želja imati ogromne formate od svake bijele boje, tri puta tri metra, da ih mogu gledati, da ih mogu donijeti u prostor… Jer naravno u svakom prostoru nijansa drugačije djeluje. Jako je važna orijentacija sobe, odnosno prozora; ovisi naravno jesmo na mediteranu ili smo negdje u planinama ili na kontinentu. Tu je tip svjetlosti drugačiji, tako da sve ima utjecaja. “, ističe.

Manji prostori vole svijetle boje

Sobe u stanu mogu biti različitih nijansi pa čak i boja, sve dok kolorit iz kompatibilnih paleta teče kroz interijer. Neka su opća pravila da sobe koje imaju manje dnevnog svjetla više vole svijetle tonove i toplije nijanse, no i to često ovisi o karakteru prostorije

“Znam što čini u manjem prostoru svjetla boja i naravno ako je ideja da prostor djeluje veći, uzimaju se svijetli tonovi. Ali nije samo stvar niti boje na zidu, važnost je čitavog kolorita, svih elemenata koji su prisutni u jednom interijeru. Oni čine cjelinu i taj osjećaj boje. Recimo, možemo imati manju prostoriju u kojoj su malo tonirani zidovi, ali ako idemo na svjetliji namještaj, svjetliji pod, svjetlije zavjese i takve nekakve elemente, opet će se dobiti taj dojam bjeline i svjetline, ne.”, otkriva dizajnerica.  

Brine li vas usklađivanje podne obloge i boje zidova, tu je jedino bitno da se boje međusobno ne pobijaju. Mogu biti istog tona ili potpuni kontrast. 

“Neki put čak naprotiv, kad su mi tamni podovi i želim postići jednu jako prigušenu, sfumato atmosferu u prostoru, ići ću i u tamne zidove, time se super jedno drugo podržava. Isto tako ako je recimo svijetli pod u prostoru, a želi se postići baš da dojam prozračnosti i otvorenosti, mogu ići uz to svijetli tonovi. Ako je taman pod i uvijek je samo svijetli zid, ne možemo onda postići taj potpuni element svjetline koji nam treba i koji želimo.”, dodaje sugovornica.

Za spavaće sobe, najčešće se biraju nježnije nijanse, odnosno mirniji kolorit. Sugovornica navodi kako veliki utjecaj na odabir ima i osoba koja u toj sobi spava jer neki ljudi baš trebaju otvorene tonove iako možda pravilo nalaže da se ne uzimaju otvoreni tonovi za spavaću sobu. Ipak, svi smo različiti i nekima stvarno treba, vjerojatno i prije spavanja i kad se probude, da ugledaju oko sebe kolorit koji njih ispunjava. Tu se može odstupiti od generalnog pravila prema tome da se boja, koju izaberemo za spavaću sobu, prilagodi baš osobi koja će u njoj boravit. 

Kupaonica postaje sve važnije mjesto

Ako iz spavaonice idemo ravno u kupaonicu, tada je jasno da i ona mora dobiti svoj skladni kolorit. 

“Kupaonica je isto važna i drago mi je da ustvari kupaonicu sve više ljudi ne doživljavaju samo kao neki jednostavan prostor nego se i unutar njega koriste koloriti te različite kombinacije keramike. Nije više nužno da na podu i na zidu, od poda do stropa, sve bude isto. Iako i to može izgledati jako lijepo, ni jedno pravilo ustvari ne postoji iz kojeg se ne može napravit lijepi interijer.”,  ističe sugovornica.


Trebate li malo poticaja za hrabri odabir boja zidova, Iva ima odličan savjet.

“Mislim da se prilikom uređenja interijera, bilo privatnog ili poslovnog, ipak treba biti hrabar. Na kraju, nije to tako strašno velika investicija. Ako vam se ne sviđa ton kojim ste obojili zid, vi ga “prefarbajte” u drugi.”, zaključila je.

Nastavite čitati

Arhitektura

5 inspirativnih Instagram profila za ljubitelje arhitekture

Ovi Instagram profilu natjerat će vas da se zaljubite u arhitekturu – ako već niste!

U današnjem dinamičnom svijetu, naši prostori oblikuju naše raspoloženje i iskustva, što čini dizajn prostora koji nas okružuje važnijim nego ikad. Na Instagramu nas očekuje čitav svemir estetskih čuda. Nema sumnje da je ova vizualna platforma idealna za ljubitelje arhitekture i dizajna, s mnoštvom prekrasnih fotografija, skica i rendera koji se svakodnevno objavljuju uz inspirativne ideje.

Postoji gotovo previše fantastičnih profila za nabrojati, ali smo izdvojili 5 profila koje morate pratiti ako ste ikada objavu označili hashtagom #architecture.

Arhitektica Helena Alfirević Arbutina: Priča o inspiraciji, strasti i najljepšoj kući u Hrvatskoj

1. Zaha Hadid Architects

Jedna od, ako ne i najpoznatija arhitektonska tvrtka na svijetu, Zaha Hadid Architects ima preko 1,4 milijuna pratitelja na Instagramu. Njihov profil je zadivljujuća kombinacija fotografija, objava i videoisječaka (uključujući video u kojem Pharrell Williams izražava svoju ljubav prema legendarnoj arhitektici).

2. Architecture huntrer

Profilom @architecture_hunter upravlja brazilska arhitektica i urbanistica Amanda Ferber, a na njemu se objavljuju pažljivo odabrane fotografije neke od najljepših arhitektura svijeta. S više od 3,1 milijuna pratitelja, ovaj profil zaista inspirira i vrijedi ga pratiti, čak i ako vas arhitektura i dizajn zanimaju samo površno.


3. Snøhetta

Ovaj norveški studio bavi se arhitekturom, dizajnom krajolika, produkt dizajnom i grafičkim dizajnom, što njihov Instagram profil čini raznolikim. Na njemu se jednako često prikazuju grafike i proizvodi kao i zgrade i strukture. Studio je poznat po stvaranju dijaloga sa svojih 622 000 pratitelja, označavajući fotografije hashtagom #MySnohetta.


4. Architecture competitions

S više od 200 000 pratitelja, Instagram je idealna vizualna platforma za prikaz nevjerojatnih radova pobjednika i finalista Buildnerovih arhitektonskih natječaja. Objave kombiniraju planove i konceptualne crteže s impresivnim renderima koji zasigurno zaslužuju pokoji dvostruki tap.

5. Architizer

Architizer je još jedan Instagram profil kojeg prate više od 1,6 milijuna ljudi. Fokusira na arhitekturu i dizajn, povezan s poznatom platformom Architizer, koja promovira inovativne arhitektonske projekte i profesionalce. Na ovom profilu naći ćete zapanjujuće slike modernih i inovativnih zgrada diljem svijeta, kao i istaknute projekte koji slave kreativnost i funkcionalnost u arhitekturi.

Kuća Nodi proglašena je najuspješnijim ostvaranjem stambene arhitekture u Hrvatskoj

Nastavite čitati

Kolumne

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice