Povežimo se

Dizajn i trendovi

Novi koncept stila i funkcionalnosti u kupaonici

Scavolini Miko – moderan dizajn, profinjeni materijali i sofisticirane estetske kombinacije

Scavolini Miko kolekcija kupaonica

Odabir pravog namještaja i elemenata za kupaonicu možda je i najvažniji dio njenog uređenja, uključuje odabir pravog stila, doviljnog kapaciteta pohrane, odgovarajuće veličine i naravno prihvatljive cijene. Kupaonica se ne preuređuje tako često pa je cilj opremiti je namještajem koji će dugo trajati i uvijek izgledati moderno i lijepo.

Kako se radi o malim prostorima planiranje je važno pa je potrebno izmjeriti prostor i odrediti kvalitetan raspored kako bi se lakše odabrali odgovarajući elementi. Prekrasna velika kada će prostor učiniti dojmljivim, ali ako se radi o maloj kupaonici, u njemu neće izgledati dobro. Iako je danas ponuda kupaonskog namještaja bogata, odabir previh elemenata za svoju kupaonicu može biti izazov.

Scavolini kupaonice Zidni ormarić s Dove Grey sjajnom lakiranom strukturom i Dove Grey mat lakiranim lamelnim vratima s profilom ručke i okruglim udubljenim profilom ručke u srebrnoj boji. U skladu s umivaonikom od porculanskog kamena Calacatta Emerald (10 cm debljine) s umivaonikom Monolith; Luis ogledalo s trakastim svjetlom Brill finish; držač za ručnike i police u obliku slova L u završnici od čelika iz serije Clever.
Desno, Kami samostojeća kada u mat boji Solid, Steel Finish polica u obliku slova L, serija Clever i visoka zidna jedinica sa sjajno lakiranim i mat lakiranim lamelnim vratima.

Kupaonski ormarići i prostor za pohranu

Kupaonski ormarići su “must have” svake kupaonice. Oni osim što moraju kvalitetno ispuniti svoju svrhu, moraju biti i estetski ugodni. Ako odaberete pravilno uvelike ćete olakšati korištenje, a vaša kupaonica će privlačiti pažnju svakoga tko u nju uđe. Moderni kupaonski namještaj dolazi u raznim veličinama i bojama te završnim detaljima, a minimalistički dojam se može postići pravom kombinacijom.

Scavolini kupaonice Zidni ormarić s Dove Grey sjajnom lakiranom strukturom i Dove Grey mat lakiranim lamelnim vratima s profilom ručke i okruglim udubljenim profilom ručke u srebrnoj boji. U skladu s umivaonikom od porculanskog kamena Calacatta Emerald (10 cm debljine) s umivaonikom Monolith; Luis ogledalo s trakastim svjetlom Brill finish; držač za ručnike i police u obliku slova L u završnici od čelika iz serije Clever.
Desno, Kami samostojeća kada u mat boji Solid, Steel Finish polica u obliku slova L, serija Clever i visoka zidna jedinica sa sjajno lakiranim i mat lakiranim lamelnim vratima.

Scavolini Miko kolekcija nudi upravo to. Kombinacija inovativnosti, kvalitetnog istraživanja i brige o detaljima ističe ovaj kupaonski namještaj nenametljivim i istodobno elegantnim izgledom. Posebnost Miko kupaonskih ormarića je funkcionalnost koja tekođer djeluje kao geometrijski ukras.

umivaonik od Calacatta Emerald porculanskog kamena (10 cm debljine) s umivaonikom Monolith;
Zidni ormarić s Dove Grey sjajnom lakiranom strukturom i Dove Grey mat lakiranim lamelnim vratima s profilom ručke i okruglim udubljenim profilom ručke u srebrnoj boji.

Detalji, teksture i završne obrade kupaonskog namještaja

Danas se sve više pažnje poklanja završnim detaljima na kupaonskim elementima. Elegancija u uređenju kupaonice je iznimno poželjna, a nju je moguće postići izborom profila, uzoraka i završnih obrada.

Kada govorimo o kvalitetnim komadima namještaja, savršenog dizajna, talijanski stil i kvaliteta Scavolini kupaonica se uvijek isticala.

Scavolini kupaonice Kompozicija se sastoji od: zidnog ormarića za umivaonik od dekorativnog melamina Gold Oak s profilom ručke i ravnim udubljenim profilom za držanje u završnici od titana; Ploča od porculanskog kamena Calacatta Oro (10 cm debljine) s ugrađenim umivaonikom Monolith; Ikon ogledalo u srebrnoj završnici s Nanda svjetlom u mat crnoj završnici.

Miko nudi široku paletu završnih obrada, boja i teksturiranih rješenja koja omogućuju prilagođavanje i povećanje vrijednosti svake kupaonice, udovoljavajući i najzahtjevnijim ukusima. Konkretno, tri nove boje s bisernim efektom – Cuvée, Pas Dosé i Perlage – nadopunile su sjajnu i mat lakiranu ponudu, a također se nude u prepoznatljivoj verziji s okomitim letvicama.

Širok raspon estetskih dizajnerskih rješenja koja izdvajaju kupaonski asortiman Miko uključuje i suvremenija rješenja, kao što su vrata okvira u boji Dark Steel Aluminij s okruglom žičanom mrežom, prozirnim dimljenim ili prozirnim stopsol staklom, koja se mogu odabrati na zidnim, ležećim ili visećim kliznim elementima.

Ploča od porculanskog kamena Calacatta Oro (10 cm debljine) s ugrađenim umivaonikom Monolith; Ikon ogledalo u srebrnoj završnici s Nanda svjetlom u mat crnoj završnici.
zidni ormarić za umivaonik od ukrasnog melamina Gold Oak s profilom ručke i ravnim udubljenim profilom za držanje u završnici od titana; Ploča od porculanskog kamena Calacatta Oro (10 cm debljine) s ugrađenim umivaonikom Monolith.

Izaberite najbolju opciju za Vašu kupaonicu

Za proizvode Miko asortimana moguće je izabrati konfiguracija detalja i prilagođenu veličinu kako bi se prilagodili svakoj kupaonici. Kompozicije se mogu kombinirati s inovativnim umivaonicima od raznih materijala i ogledalima, kao i s nekoliko opcija rješenja rasvjete i odgovarajućeg namještaja.

Ploča od porculanskog kamena Calacatta Oro (10 cm debljine) s ugrađenim umivaonikom Monolith;

Scavolini, talijanski smisao za ljepotu

Scavolini je osnovan u Pesaru 1961. godine zahvaljujući poduzetništvu braće Valtera i Elvina Scavolinija. U samo nekoliko godina, mala obrtnička tvrtka specijalizirana za proizvodnju kuhinja pretvorila se u jedno od najvažnijih talijanskih industrijskih poduzeća. Smješten u Montelabbateu (PU), industrijski pogon pokriva površinu od 204.000 m² – od čega je 90.000 u zatvorenom prostoru – i zapošljava više od 750 zaposlenika. 

Tvrtka je sada mjerilo za industriju u cijelom svijetu i sinonim je za kvalitetu Made in Italy. Od 2012. godine asortiman uključuje i kupaonske kolekcije, kao rezultat želje brenda da zadovolji specifičnu potrebu na tržištu koje je neko vrijeme zahtijevalo ponudu ad hoc rješenja za ovo područje. Tijekom godina, Scavolinijev asortiman proizvoda još je više proširen, također kako bi uključio široku lepezu namjenskih rješenja za dnevne sobe – s ponudom koja uključuje integrirane i neovisne dnevne sobe – sve do walk-in ormara.

Oglas

Dizajn i trendovi

5 odličnih savjeta za moderno uređenje dnevnog boravka!

Isplati ih se isprobati!

Dnevna soba mora biti puno toga, od mjesta za odmor i zabavu, do mjesta za rad i izlaganje najljepših detalja. Za neke bismo prostorije mogli reči da izgledaju umorno, a za druge da izgledaju sretno, jedne su u neutralnim tonovima neke okupane bojama.

Moderan dizajn dnevnog prostora kombinacija je svega, kao radnja romana u kojoj ima malo romantike i avature, misterije i zagonetki. Dnevne sobe mogu pričati predivne priče, tu su da ih vide svi koji uđu u vaš dom – izložbeni su prostor svega što volite.

Tri moderne i luksuzne vile pravi su biseri Istre – ne znamo koja nam je ljepša!

Danas je naš dom često i mjesto odmora i posla, mora biti dizajniran tako da u njemu mogu uživati članovi obitelji ali i svi gosti. Takav kontrast vrlina vašem će domu dati posebnu notu. Ipak, nije lako učiniti sve kako treba, pa vam donosimo nekoliko ideja koje bi vam mogle pomoći ako upravo planirate uređenje dnevne sobe.

1. Pastelne nijanse uvijek su dobrodošle

Moderne dnevne sobe odlično će izgledati ako im se doda malo boje,  ali treba ih koristiti pažljivo kako ne biste pretjerali jer sigurno ne želite da vam zidovi izgledaju kao šareni posteri.

Pastelne nijanse su odličan izbor, čine prostor ugodnim i kao da dodaju malo svjetlosti. Možete ih kombinirati sa zemljanim tonovima ili raznim tapetama s teksturama.

2. Bijela boja je uvijek u modi

Popularnost bijele boje nikada ne prolazi, možda zato što može poslužiti i kao platno za sve ostale detalje. Što god da stoji iza njene vječne popularnosti, moderni interijeri vole bijelu. Ako im se doda malo teksture, vizualni dojam može biti odličan.

Ako želite ipak malo boje na zidovima, onda nabavite bijele ukrasne jastuke, deke ili čak cigle koje ćete smjestiti na zanimljivo mjesto. Zlatni tonovi odlićno prate bijelu boju u interijeru.

3. Geometrijski oblici privlače pogled

Skoro je nevjerojatno što malo linija i oblika može učiniti prostoru, a sigurno će ih primijetiti svatko tko posjeti vaš dom. Dodajte ih u prostor kroz rasvjetu ili tekstil, a ako ste hrabri možete se njima igrati i na zidovima. Ako se pravilno koriste, mogu izgledati kao malo umjetničko djelo.

Uredite mali kutak za opuštanje i odmor u svom domu

4. Minimalizam u modernim prostorima

Čisto, oštro i jasno – minimalizam je smjer koji se treba pratiti kada nam je na umu moderan dizajn. Kako je prošlo desetljeće slavilo funkcionalan dizajn, fokus se  sad premjestio na to kako se mi u prostoru osjećamo. Ako upravo uređujete dnevni boravak za sebe, dodajte jednostavne modele namještaja, nježna svjetla i malo dodataka.

Dodajte jedan poseban detalj, fotelju ili luster, a ostatak dizajna prilagodite njima.

5. Dodajte malo nostalgije u prostor

Iako je danas naglasak na minimalizmu i čistim linijama, isto se može reći i za ornamente i vintage komade namještaja. Trik je da ne pretjerate.

Uz jednostavan dekor, slobodno možete dodati umjetninu koju ste naslijedili. Starinske fotelje ili zlatna vaza sigurno će dodati nešto posebno u vaš prostor.

Nastavite čitati

Dizajn i trendovi

Upoznajte arhitekticu Sandru Meštrović, zaljubljenicu u visoku modu i interijere

Arhitektica čiji dizajn oduševljava

Za Sandru Meštrović, dipl. ing. arh., i dizajnericu interijera kažu da je vizionarka čiji dizajn priča posebnu priču. Što nije niti čudno jer studij scenografije koji je, između ostalog, završila, pomaže joj kreirati različite scene u interijeru i ostaviti posjetitelje bez daha…

Sandra, kako je arhitektura pronašla put u vaš život?

Pa mislim da sam s njom rođena. Jer nekako već kao dijete sam pokazivala sklonosti prema likovnom izričaju i oblikovanju i mislim da je arhitektura pronašla mene jer sam već u petom osnovne znala da ću ja biti arhitektica i da ću raditi ljudima kuće i domove.

Sandra Meštrović

Arhitekturu ste diplomirali u Zagrebu, studij ste nastavili u Firenci, a zatim u Milanu

Tako je. U Firencu sam zapravo došla po neko novo radno iskustvo i krenulo je ta profesionalna karijera u Firenci i zbog dozvole boravka sam odlučila upisati likovnu akademiju.

Svakako oduvijek sam željela upisat likovnu akademiju barem jednu godinu da se malo oslobodim tih okova u koje nas studij arhitekture ipak smješta. I na kraj, ne samo da sam upisala nego sam uz rad i završila sve četiri godine i to s izvrsnim rezultatima, moram se pohvalit.

Koliko je taj studij scenografije zapravo utjecao na vas kasnije i na vaš dizajn interijera?

Pa jako puno. Najviše na razmišljanje o svjetlu. Jer kroz, u scenografiji je svjetlo važno, a i zapravo svi prostori u kojima boravimo i privatni i poslovni, imaju više dnevnih scenografija, noćnih, večernjih i dosta na tome radim kao ugođaj ali isto tako i kao oblikovanje prostora. Svjetlo jako puno može oblikovat prostor. Tako da onda u svojim projektima, ne samo da se bavim opremanjem namještaja, nego sa tim svjetlom, baš idem onako do kraja, svaku lampu pomno odaberem, iako se kod mene lampe baš puno ni ne vide, više se vidi svjetlo. I što radi.

Što ste donijeli iz Italije sa sobom, iz tog radnog iskustva u Italiji u Zagreb?

Sad bi prvo rekla način života i spajanje ono ugodnog i korisnog, šta Talijani odlično rade, to mi prvo pada na pamet, ali da i u poslu isto tako, pokušavam cijelo vrijeme spojit to ugodno i korisno, uživat u procesu, radujem se svemu, radujem se svakoj fazi, a mislim da sam u Italiji jezik koji sam govorila koji je taj nekakav profinjeni, da sam ga tamo onako naučila perfektno, mislim na jezik u arhitekturi u interijerima specijalno.

I ta visoka moda, koja je stvarno vrlo specifična za Italiju i da ste se našli u središtu te mode, kakav je to zapravo bio osjećaj, pogotovo za jednu mladu ženu?

Meni je to bila onako najviša stepenica u interijerima za ono što sam ja još htjela naučiti i savladat. Visoka moda traži, ima određena pravila, izlaganje jako malo komada odjeće na policama tako da taj dizajn interijera tu stvarno dolazi do vrhunskog izražaja. Uz to rasvjeta mora biti savršena, točno pozicije na kojima se postavlja rasvjeta, da ne radite sjenu, da je dobro osvjetljeno, da u garderobi gdje će vam biti svjetlo, da se ne predomislite kad nešto probate i tako ima puno tih štoseva sitnih i to je jednostavno meni postao moj jezik, više o tome ne razmišljam nego jednostavno znam kako ću neke stvari raditi, to je velika škola.

Kad sami sebi uređujete nešto, kako to izgleda, koliko se to razlikuje?

To je najteže. Zato što je moj budžet u pitanju. A kriteriji su mi visoki ali budžet ne prati moje kriterije tako da tu sam baš na mukama. Evo sad sam imala situaciju da sam pokušavala napravit nešto kao ekonomično, ali sam zaključila da ja to neću moći gledat i onda sam sve mijenjala tako da sam napravila dupli trošak. Dobra škola, neću više tako.

Što je najveća inspiracija u vašem životu?

Trenutačno moja kćer. Ali, oduvijek je bila moja obitelj, otok Drvenik Veli, zajednička ljeta i slobodni trenutci na Drveniku i djedovina neka tamo koja je potpuno odvojena od civilizacije, malo robinzonska i to mi je moj zen.

Čisto more i taj poseban miris zraka na Drveniku. Da, da, i zvukovi i na proljeće miris cvijeta naranče, pa cvjetovi kad procvjetaju mendule pa kad su onako cijela stabla ta, ljeto opet ima druge svoje, samo cvrčke čuješ ali toliko da ih više ne čuješ, onda ta noć, dočekaš noć sa onom tišinom, gledaš zvjezdano nebo kakvog ovdje nema tako da to su meni neke moje onako zvijezde vodilje.

Vide li se te zvijezde vodilje u vašim interijerima?

Ja vjerujem da se vide. Jer to bi ja svakom htjela priuštit.

Jako mi se sviđa energija kojom vi zapravo pristupate svojim interijerima i sve one interijere koje ste vi radili, koje znam, svi baš odišu nekom posebnošću, što to zapravo unosite u prostor?

Mislim da jesam vizionar, kako većina i kaže za mene i ta strast nekako prema tom da to ispadne stvarno tako dobro kao što ja to vidim odmah u glavi i s tim valjda zarazim često i cijeli tim i same izvođače, nikom na početku nije jasno šta rade i nekad mi kažu, e mislio sam da si ovaj put pogriješila, ali na kraju, sad mi je tek jasno, uvijek ono do kraja treba doći da vide da je to kao dio neke cjeline i da ima svoju priču. Sve mora imati svoju priču.

Postoji li neki projekt koji niste radili, a da bi ga baš voljeli raditi?

Pa zapravo, svjetionik mi je uvijek bio pojam. Radila sam jedan workshop na temu baš sa Talijanima u Hrvatskoj u Splitu smo ga organizirali, na temu svjetionik kao oaza za bijeg od buke, od civilizacije, ne za bijeg stalni bijeg, nego bijeg u smislu da to je ono što meni moj Drvenik služi, da tamo dođem i uvijek posložim kockice na tvorničke postavke, da me ništa u životu ne može izbacit iz takta, promijenit, da znam tko sam i to se svaki put tamo složi. Mislim da svak treba tako neki svjetionik.

Intervju vodila: Jasmina Franjić

Nastavite čitati

Kolumne

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice