Bez kategorije
Otkrijte zašto u ovom dizajnerskom uredu svi vole ponedjeljak
Zagrebački ured tvrtke koja ima urede u čak 58 zemalja svijeta opremljen je knjižnicom, loungeom i prostorom za brainstorming, a u njemu rade stručnjaci iz cijele Europe
Ponekad se teško vratiti u radnu rutinu nakon vikenda, no ovom zagrebačkom uredu ni ponedjeljak nije problem. Riječ je o uredu velike međunarodne softverske tvrtke, u kojem se već na prvi pogled vidi kako je on puno više od mjesta za ozbiljnu analizu podataka.

Foto: Marko Mihaljević
SAS ured odražava kozmopolitski duh zaposlenika iz cijele Europe. Upravo je zato kreativni koncept rilikom uređenja zagrebačkog ureda bila sinergija različitosti, koja se osim u profilu zaposlenika, odražava u odabiru boja, materijala i dizajnu namještaja.

Foto: Marko Mihaljević
Dizajneri kreativnog studija Brigada uspješno su odradili zahtjevan zadatak te povezali dizajn interijera s vizualnim identitetom tvrtke i pritom zadržali posebnost lokacije.
Ležerna korporativnost
Dizajnom ureda i namještaja očuvana je ozbiljnost i korporativnost, a korištenjem materijala poput drveta, tkanina i tapisona postignuta je opuštenija atmosfera. Suptilnim uvođenjem boja prostor je postao dinamičan, ali i dalje ugodan za rad. Također, dobrom prostornom organizacijom postignuta je mogućnost jednostavnog organiziranja druženja i edukacija za veći broj ljudi, a kada je to potrebno, osigurana i intimna radna atmosfera.

Foto: Marko Mihaljević
Korištenjem karakterističnog gradienta brenda na transparentnim folijama na staklima stvorene su refleksije slika u prostoru i vizualno povećanje prostora. Vrlo promišljeno su upotijebljeni i reflektivni materijali poput svjetlećeg inox panela koji sjajno funkcionira kao obloga pulta recepcije, stupa u prostoru čajne kuhinje te visećeg panela u brainstorming zoni.
Knjižnica, lounge i osjećaj privatnosti u open spaceu
Duga prozračna knjižnica sa zonom za čitanje projektirana je kao mala oaza za odmor i telefonske razgovore.

Foto: Marko Mihaljević
Zid iza recepcije „poziva“ na istraživanje skrivenog dijela uredskog prostora, a prozračna pregradna polica istovremeno povezuje i odvaja zanimljivu lounge zonu i prostor atipične čajne kuhinje. Njeni se modularni stolovi mogu spajati i razdvajati, čime pružaju dinamiku prostora, kao i mogućnost višenamjenskog korištenja.

Foto: Marko Mihaljević
Alternativna radna zona s visokim zelenim foteljama idealna je za brainstorming i intimniji razgovor, a spušteni svjetleći panel daje joj veći osjećaj privatnosti te ujedno stvara zanimljivu atmosferu i doživljaj postignutim dinamičnim refleksijama u panelu. Drvene pregrade s biljkama dijele ured i stolove u manje zone kako bi se i u otvorenom prostoru omogućila potrebna koncentacija za rad.
Bez kategorije
Karirani uzorak u domu je apsolutni hit!
Uz boje, materijale i teksture, veliku ulogu u kreiranju ugođaja u nekom prostoru imaju dezeni. Jedan od najzastupljenijih nesumnjivo je karirani uzorak, a evo kako ga uklopiti u životni prostor.

Karirani uzorak sastoji se od okomitih i vodoravnih linija različitih boja koje se međusobno sijeku pod pravim kutom. Izvorno se primjenjivao na vuni, no danas karirani uzorak nalazimo na brojnim materijalima.
Mnogi će ga asocirati sa Škotskom – škotska narodna nošnja, popularni kilt, gotovo uvijek sadrži karirani uzorak. No, ovaj je uzorak karakterističan i za Irsku, sjevernu Španjolsku i zapadnu Francusku.
Danas se karirani uzorak primarno koristi u modnoj industriji i u tapetarstvu, ali i u izradi drugih dekorativnih elemenata poput tapeta, zavjesa i jastuka. Uporaba ovog dezena u dom će unijeti osjećaj topline i udobnosti, a prostoru spavaće ili dnevne sobe podariti tradicionalni štih.
Kako ga unijeti u interijer?
Jedna od prednosti ovog dezena kod uređenja interijera jest što je moguće kombinirati različite mustre kariranog uzorka, no uputno je izbjegavati korištenje drugih vrsta dezena poput točkica ili mornarskih prugica. Ipak, ukoliko ih koristite neka budu u istom tonu.
Za veći efekt primijenite ga tek na pojedinom elementu poput tepiha ili zastora, jer će previše kariranog zagušiti prostor. Kariranim tapetama obložite tek jednu zidnu plohu koja će tako doći do izražaja.
Ako ovakav uzorak niste spremni unijeti na velika vrata, možete to učiniti simpatičnim detaljima u kuhinji; bez obzira je li moderna ili rustikalna, prostor kuhinje osvježit će karirani podlošci, stolnjaci, krpe za suđe…
Bilo da je sastavni dio zimske sheme dekoriranja doma u koju se najbolje uklapa crveno-zeleni uzorak ili pak svijetlo zelena i ružičasta kombinacija za proljetne interijere, karirani elementi unijet će dobrodošlu promjenu u dom.
Bez kategorije
Starine iz davnina u domu za onaj dobar osjećaj
Njima možete obogatiti svoj dom i učiniti ga toplijim.

Na svom tavanu ili u bakinoj drvenoj kući mnogi od nas naišli su na neki stari, zaboravljeni predmet, koji nas je podsjetio na naše pretke i njihov životni stil.
Starine iz davnina suvremeni dom ili tek jedan njegov kutak mogu pretvoriti u mali etnografski muzej. A onoga tko ih je izložio, predstaviti kao toplu osobu, koja poštuje povijest i tradiciju svojih predaka.
Interijer tako možete obogatiti starim lampašima, slikama s patinom vremena, kožnim opancima, vunenim torbama i tepisima. Sve to pridonijet će stvaranju posebnog ugođaja. Stari mlinac za kavu, mužar i posudice za začine, estetski će obogatiti vašu suvremenu kuhinju.
Cvijeće u hodniku ili u dnevnom boravku zasadite u stare glinene posude, a na staru rustikalnu policu posložite pribor za kavu, pribor za jelo ili tanjure iz kredenca vaše bake. Komoda u dnevnom boravku pravo je mjesto za staru peglu na ugljen, petrolejski fenjer ili barokni svijećnjak.
Starinski luster vašem će dnevnom boravku ili blagovaonici dati poseban šarm. Kao i drvena klupa ili stolić u hodniku, koji će poslužiti prilikom obuvanja cipela. U kutu sobe smjestite stari tkalački stan, kolovrat i preslicu ili možda klavir, što će vašem domu dati dozu glamura.

Uz ovakve starine iz davnina, vaš će dom evocirati neka stara, ali ne i zaboravljena vremena i pozvati na opuštanje u ugodnom ambijentu koji zrači toplinom.
You must be logged in to post a comment Login