Povežimo se

Predstavljamo dom

Zavirite u predivan novi dnevni boravak Lane Klingor Mihić

Lana Klingor Mihić širom nam je otvorila vrata svog doma i uvela nas ravno u dnevni boravak koji je dobio novi izgled. Drveni elementi koje ćemo vam pokazati unijeli su dašak topline u novoizgrađenu kuću velike obitelji.

Dnevni boravak preuredila je uz savjete Ante Vrbana

Mihićevi žive u novoizgrađenoj kući s vrtom, a središnje mjesto njihove svakodnevice je veliki dnevni boravak koji je Lana nedavno preuredila uz pomoć svog prijatelja arhitekta Ante Vrbana. On je projektirao i cijelu kuću kad su je gradili.

lana-klingor-mihic-dnevni-boravak-dom-na-kvadrat

Lanino omiljeno mjesto u prostranom boravku svakako je velika sofa smještena u središtu prostorije, ispred kamina.

lana-klingor-mihic-omiljeno-mjesto-dom-na-kvadrat

“Kad imam vremena, makar su to rijetki trenutci, ova kutna garnitura je moj favorite spot. Suprug Ante i ja volimo se opustiti uz ambijentalnu rasvjetu, u miru i tišini  pogledati televizor,  ali, kažem, to su tako rijetki trenuci da to stižemo”, priča nam prezaposlena Lana.

lana-klingor-mihic-dnevni-boravak-psi-dom-na-kvadrat

Drveni elemetni unijeli su dašak topline u dnevni boravak Lane Klingor Mihić

Nakon što su uselili u novosagrađenu kuću došlo je vrijeme za prve promjene – dnevni boravak je oplemenjen  drvenim elementima. Polica kraj ulaznih vrata i cijeli zid iza kamina sad su uz pomoć stručnjaka iz Danijel interijera poprimili novi, topliji izgled zahvaljujući prirodnom materijalu svijetlog drva.

lana-klingor-mihic-drveni-elementi-dom-na-kvadrat

Zid iza kamina ranije je bio u svijetlo- sivoj boji, a na mjestu police stajala je komoda s jako puno detalja, objašnjava nam Lana. No, njezin prijatelj i kum, naš poznati arhitekt Ante Vrban u jednom od posjeta predložio je drukčije rješenje. 

“Ante je rekao:  gle, sve mi je super, ali malo mi je previše detalja. Ovdje je bila jedna komoda i gore je bio nekakav  kao regal i milijardu detalja. Od ne nužno slika nego onak, ja volim te neke vaze, uglavnom previše svega i rekao mi je sve mi je lijepo, ali ove skulpture to sve moramo maknuti to je sve previše”

Danijel interijeri učinili su da sve izgleda baš kako treba

U svakom se dijelu kuće pa i boravka vidi koliko Lana voli lijepe stvari. Usto, uvijek voli nešto proizvesti sama,  odnosno nešto zamisliti i naći prave ljude koji dobro rade svoj posao i koji će to izvesti da izgleda kako to treba izgledati. Takve ljude je, na preporuku Ante Vrbana našla u Danijel interijerima.

lana-klingor-mihic-boravak-dom-na-kvadrat

Umjesto komode s milijardu detalja poželjela je police različitih debljina s unutarnjom rasvjetom. Detalji su, na Antinu preporuku, reducirani i sad je dio boravka najbliži ulaznim vratima dobio drugu dimenziju, a i svrhu.

“Komodu sam, kao  inspiraciju, pronašla u jednom dućanu i nisam znala kako bih je izvela niti tko bi mi je napravio.  Bogu hvala, Ante Vrban sve što projektira radi s tvrtkom Danijel interijeri koja ustvari izvodi sve ovo i koja je uspjela proizvesti sve ono što sam ja zamislila”.

lana-klingor-mihic-danijel-interijeri-dom-na-kvadrat

Na zid iza kamina koji zimi grije cijelu prostoriju došle su oplate, od punog drva hrasta, također s potpisom poznatog arhitekta u izvedbi Danijel interijera.

lana-klingor-mihic-kamin-dom-na-kvadrat

Najprije sam mislila da će Ante predložiti svoje letvice od ogledala po kojima je poznat, priča Lana, ali onda mi je rekao da ipak ovdje pašu drvene letvice a čim  sam se onda i ja složila.  Jako su ugodne, svi pitaju je li ih teško za održavati? Nije! Ja ne znam jesu li one s nečim premazane ili ne, to bi trebalo  pitati, ali u principu prašine nema i vrlo se lako očisti. Jedinstveno rješenje u svjetlijoj boji drveta u boravak Mihićevih je unijelo dašak topline.

Open space dnevni boravak

Zamišljen i izgrađen kao open space, dnevni boravak se nadovezuje na kuhinju koja je samo jedna od tri u Laninoj kući. Dok u dvije profesionalno kuha, u kuhinji na donjoj etaži priprema  svakodnevne obroke svojoj obitelji.

lana-klingor-mihic-stol-dom-na-kvadrat

“Obožavam ovaj veliki stol na kojem ručamo. To je nekako uvijek mjesto gdje svi zajedno sjednemo za stol, pojedemo zajedno i kad je hektično”, opisuje nam Lana svoju svakodnevicu.

lana-klingor-mihic-kuhinja-dom-na-kvadrat

U svemu što radi važna joj je urednost. “Čini se da je možda ekstra pospremljeno radi snimanja, ali nije.  Moram reći da se svi trudimo i djeca i mi da ovo uvijek ovako izgleda. Makar je dnevni boravak  prostor u kojem najviše svi boravimo, u kojem se najviše zadržavamo svatko sprema za sobom i to bude ok.”

lana-klingor-mihic-police-dom-na-kvadrat

S originalnim idejama i vrhunskim rješenjima stručnjaka iz Danijel interijera Lana je uspješno privela kraju i ovaj project – novi dnevni boravak. 

Kliknite kako biste komentirali

You must be logged in to post a comment Login

Ostavi komentar

Predstavljamo dom

Peterosobni stan u 60 kvadrata: Genijalno rješenje Gordane Đerić

Kada prostor postane izazov

adaptacija stana od 60 kvadrata

Stan od 60 kvadrata, peteročlana obitelj, troje djece – a želja da svatko ima svoju sobu. Za većinu nemoguća misija, no, za arhitekticu Gordanu Đerić – izazov vrijedan rješenja.

Prije renovacije, dva su dječaka dijelila sobu, a djevojčica je spavala u roditeljskoj. Cilj je bio stvoriti tri dječje sobe, roditeljsku spavaću i zadržati dnevni boravak. I sve to bez izbacivanja postojećeg namještaja.

Adaptacija stana kao milimetarski precizan zadatak

Stan se u početku sastojao iz dvije velike sobe.

„Jedino rješenje bio je pristup mom novom načinu projektiranja koji zovem ćelijski sistem projektiranja“, objasnila je Đerić. „Probila sam otvor između dvije sobe, zatvorila jedan ulaz iz hodnika i dobila komunikaciju iz koje se ulazi u ‘ćelije’.“

Tako su nastale minijaturne, ali potpuno funkcionalne sobe – svaka s prozorom. „Kad su vlasnici rekli baki da će svatko imati svoju sobu, ona je pitala: ‘A hoćete imat prozore?’ Pa smo i to riješili“, smije se arhitektica.

adaptacija stana od 60 kvadrata

Sobe od 6 m² – i sve stane

Svaka soba ima krevet, radni stol, ormar, prozor i – ono najvažnije – privatnost. Dječaci imaju svaki svoju sobu s krevetom na kat, dok djevojčica napokon ima svoj kutak.

„Svi ormari, uključujući veliki plakarski iz spavaće sobe, ostali su u stanu. Samo smo ih premjestili i prilagodili raspored zidova prema njihovim dimenzijama,“ kaže Đerić.

Pregradni zidovi rađeni su s milimetarskom preciznošću – sve kako bi se maksimalno iskoristio prostor bez gubitka funkcionalnosti.

adaptacija stana od 60 kvadrata
Prije

Poslije

Adaptacija stana: Kada dizajn poštuje životni ritam

Dnevna soba je samo – redizajnirana.

„Zadržali smo postojeći modularni namještaj, a kako vlasnici jako vole veliki stakleni stol, uzeli smo prozirne stolce da prostor ostane prozračan“, objašnjava arhitektica.

Ono što bi drugi smatrali ograničenjem, ovdje je postalo izvor kreativnosti. Sve je izvedeno dok je namještaj bio unutar stana – bez selidbe.

Prije
adaptacija stana gordana đerić
Poslije

Rješenje koje poštuje svakodnevicu

Projekt je završen u roku od mjesec dana. Svaki član obitelji dobio je svoj prostor, a stan je zadržao toplinu doma.

Renovacija stana prije i poslije
Predstavljamo dom naše urednice: Pogledajte kako je stan izgledao prije i poslije

„Svaka moja ćelija ima svoju funkciju. I puno veće sobe često nemaju toliko smisleno organiziran prostor“, zaključuje Đerić.

Ovo nije samo još jedna adaptacija stana – prostor je redizajniran da živi s obitelji i njihovim stvarnim potrebama.

Nastavite čitati

Predstavljamo dom

Predstavljamo dom naše urednice: Pogledajte kako je stan izgledao prije i poslije

Otkrivamo sve faze preuređenja doma urednice emisije – od podova i zidova do završnih detalja

Renovacija stana prije i poslije

Kada osoba koja svakodnevno ulazi u stanove klijenata odluči renovirati vlastiti životni prostor – rezultat mora biti poseban.

Upravo to pokazuje kompletna transformacija stana urednice emisije Dom na kvadrat. Ova sveobuhvatna renovacija spoj je funkcionalnosti, estetike i osobnog izraza, a donosi nevjerojatnu razliku između “prije” i “poslije”.

Renovacija stana prije i poslije: Potpuna transformacija prostora

Renovacija stana prije i poslije najviše dolazi do izražaja kada se usporede funkcionalne i estetske razlike između početnog stanja i konačnog rezultata.

Stan se sastoji od dnevne sobe, kuhinje i blagovaonice otvorenog plana, roditeljske i dječje sobe, kupaonice i odvojenog WC-a.

Adaptacijom staroga stana novi je postao prostor pun svjetlosti

Prije renovacije, stan je bio klasično uređen, s dotrajalim materijalima, nepovezanim prostorijama i lošim iskorištavanjem kvadrature.

Nakon temeljite preobrazbe, svaki kutak stana je pažljivo promišljen i pretvoren u skladnu cjelinu koja istovremeno zadovoljava potrebe moderne obitelji i pruža osjećaj doma.

Novi početak: temeljita obnova od poda do stropa

Stan je prethodno imao zastarjeli raspored sa starim podnim oblogama i nedovoljno svjetla.

Radovi su započeli uklanjanjem zidova i dotrajalih materijala kako bi se omogućila nova organizacija prostora.

Ugrađeno je podno grijanje koje osigurava ravnomjernu toplinu u cijelom stanu, a za dodatnu energetsku učinkovitost postavljena je i dizalica topline.

Bolja organizacija prostora za suvremen život

Jedna od ključnih prostornih intervencija bila je preinaka velike dječje sobe u dvije manje cjeline – garderobu i spavaću sobu. U sobu kćeri Tare može se ući i kroz praktični walk-in ormar, a personalizirani mural s motivom harfe koji je oslikala umjetnica Dora Kuzmić dodaje umjetničku i emocionalnu vrijednost prostoru.

Hodnik je sužen kako bi se dobilo na korisnoj površini, a dodatno je oplemenjen brončanim zrcalima i drvenim oblogama.

Renovacija stana prije i poslije
Prije
Renovacija stana prije i poslije
Poslije

Prvi dojam je bitan: Uredite i uljepšajte svoj hodnik uz ovih 5 praktičnih savjeta

Stari prolaz prema kuhinji pretvoren je u funkcionalnu nišu za ormar, a umjesto otvorene police za knjige sada se nalazi biblioteka sa zatvorenim vratima, rasvjetom i udobnom foteljom za čitanje. Zid uz biblioteku obložen je unikatnom tapetom sastavljenom od pisanih dokumenata članova obitelji – diskretan hommage profesiji i osobnoj povijesti.

Renovacija stana prije i poslije
Prije
Renovacija stana prije i poslije
Poslije

Spavaća soba kao prostor za opuštanje

Roditeljska soba postala je prava oaza mira. Slika s motivom mora i broda, također djelo umjetnice Dore Kuzmić, otisnut je direktno na zid pomoću UV printera. Indirektno noćno svjetlo dodatno naglašava atmosferu. Ormari po mjeri, s integriranim prostorom za TV, omogućuju maksimalnu iskoristivost svakog centimetra.

Umjesto ukrasne tapete isprobajte direktan ispis slike na zid – genijalno izgleda!

Otvoren dnevni prostor, spoj estetike i funkcionalnosti

Kuhinja i dnevni boravak sada su povezani u prostrani dnevni prostor, ali su vizualno odvojeni drvenim gredama od Shinnoki furnira.

Sve prednosti Shinnoki kolekcije

Kroz grede su provučeni kablovi, čime se funkcionalnost i dizajn sjajno nadopunjuju.

Prije
Poslije

Kuhinja je izrađena od MDF-a u kašmir nijansi, s porculanskom radnom površinom koja uključuje nevidljivu indukcijsku ploču.

Isti materijal korišten je i za blagovaonski stol, čime je postignut sklad u materijalima i bojama.

Prije
Poslije

Ova renovacija stana prije i poslije pravi je primjer kako se prostor može potpuno preobraziti uz jasnu viziju, kvalitetne materijale i promišljena rješenja.

Novi dom obitelji Franjić nije samo estetski privlačan – on je funkcionalan, emotivan i u potpunosti prilagođen potrebama svojih stanara. Pokazuje koliko pažnje je uloženo u svaki detalj i potvrđuje da dom doista može biti produžetak osobnosti.

Nastavite čitati

Kolumne

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice