Povežimo se

Uradi sam projekti

Estetski načini kako sakriti vaš router

Koliko god tehnologija mogla učiniti dobrog za nas i našu kvalitetu života, postoje neke stvari u modernom životu koje jednostavno nisu idealne. Držati ružnu malu crnu kutiju vani da je svi vide jedna je od tih stvari. Internetski routeri jednostavno nisu lijepi. Malo je estetika i stilova koji se dobro slažu sa svim tim trepćućim svjetlima, zbog čega smo sastavili nekoliko savjeta o tome kako sakriti dosadnu tehnologiju u svom domu.

Sakrijte ga iza trske

Jedna od najvažnijih stvari koje morate zapamtiti kada skrivate svoj router je da provjerite je li skriven na način koji mu omogućuje slanje signala. Ugradbeni ormarići i lijepi komadi namještaja izvrsna su mjesta za početak, ali svakako odaberite nešto s relativno tankim vratima. Ovaj ormarić s prednjom stranom od trske savršen je primjer estetski ugodnog mjesta za skrivanje vašeg internetskog usmjerivača.

TV postolja s drugim ekraniziranim prednjim stranama vrata također su odličan izbor. Pobrinite se da imate pristup i struji i internetskoj vezi kroz rupe na stražnjoj ploči ili u blizini utičnice.

1. Conceal It Behind Cane

Stavite ga na policu

Police su posebno dobro mjesto za skrivanje vašeg rutera, pogotovo ako su gusto nabijene. Ako vaš dom naginje tradicionalnijoj estetici, možda bi se isplatilo kupiti nekoliko lažnih knjiga koje ćete omotati oko vašeg rutera tako da se uklopi.

Također možete odabrati da sami uklonite hrbat knjige kako biste služili kao poklopac rutera, ali svakako ostavite dovoljno prostora s obje strane za ventilatore za cirkuliranje zraka. Routeri se mogu prilično zagrijati i potrebna im je cirkulacija zraka kako bi pravilno funkcionirali.

3. Stick It on a Shelf

Ubacite ga u košaru

Ako metoda lažne knjige ne odgovara vašem ukusu, tada košare i kutije također dobro funkcioniraju. Košare su obično omiljene jer osiguravaju dosta cirkulacije zraka, a također obično imaju lijepe otvore kroz koje se lako provlače kablovi. Žičane košare također dobro funkcioniraju ako više volite industrijski izgled.

Kutije također mogu dobro funkcionirati, ali ćete htjeti biti sigurni da možete lako unijeti potrebne kabele i žice, kao i osigurati dovoljno protoka zraka oko kutije.

4. Throw It in a Basket

Objesite ga i sakrijte

Još jedan izvrstan izbor za skrivanje vašeg routera je da ga sakrijete iza neke tkanine, posebno platna. Odaberite umjetničko djelo koje je relativno duboko, lagano i bez stakla ili pleksiglasa na prednjoj strani. Također možete izraditi vlastito umjetničko djelo ako ste umjetnički tip.

Pričvrstite router na zid pomoću uske police ili čak samo čičak traka, a zatim objesite platno preko prednje strane. Ovdje je ključno postaviti svoj router na pravo mjesto kako biste također mogli sakriti žice i utičnice.

6. Hang and Hide It

Dopustite da umjetnost napravi posao skrivanja

Ako vam se obješenje routera na zid i sakrivanje čini previše intenzivnim, ne brinite. Isti koncept vrijedi i za umjetnost ostavljenu naslonjenu na vaš ormarić. Zapravo, ovo je izvrstan način da sakrijete spojeve i samu kutiju. Htjet ćete dovoljno veliko umjetničko djelo da se može lako nasloniti bez prevrtanja routera ili možete pričvrstiti router na umjetničko djelo čičak trakama.

7. Let Your Art Do the Job

Stavite ga ispod svog namještaja

Montirajte router na donju stranu namještaja. Ova ideja posebno dobro funkcionira ako imate kredencu ili ormarić koji ima mali rub na prednjoj strani. Jednostavno pričvrstite ruter s čičak trakama na donju stranu kućišta, a zatim provucite kabele duž donje strane do utičnice. Također biste trebali pričvrstiti kabele na dno ormarića kako se ne bi vidjeli.

9. Slip It Under Your Furniture

Ovaj savjet može biti malo teži za provedbu, ovisno o namještaju koji imate, ali to je idealno mjesto za osiguravanje puno cirkulacije zraka, lak pristup potrebnim utičnicama i ništa što bi blokiralo vaš signal. Donja strana stolova ili čak polica također može poslužiti ako vam ne smeta što je malo vidljiva.

Gradnja doma

Evo kako spriječiti smrzavanje cijevi i što učiniti ako se to dogodi

Smrznute vodovodne cijevi ozbiljan su rizik tijekom vrlo hladnog zimskog vremena

Smrznuta cijev može biti tempirana bomba, jer curenje možda neće biti vidljivo – sve dok se smrznuta voda koja blokira cijev ne počne otapati. Ako se ostavi bez nadzora, otapanje leda u smrznutim cijevima može uzrokovati velike poplave, štetu od vode te uništenje zidova, stropova i podova, što može prouzročiti troškove od nekoliko desetaka tisuća eura, ako cijev ne pukne dok led raste.

Zašto se cijevi smrzavaju?

Cijevi su najosjetljivije na smrzavanje kad temperature padnu na -7 °C ili niže, posebno ako su temperature ispod nule više dana zaredom. Također su sklone smrzavanju ako se nalaze:

  • U vanjskom zidu izloženom hladnom vanjskom zraku.
  • U ormariću ispod sudopera (posebno blizu vanjskog zida).
  • U negrijanom podrumu ili prostoru ispod kuće.
  • Blizu vanjskih slavina (za vrtno crijevo).

Ako je vaša cijev smrznuta, ali još nije pukla, potrebno ju je odmah odmrznuti. Postoji nekoliko tehnika za odmrzavanje, ovisno o tome gdje se cijev nalazi.

Kako pronaći smrznutu cijev

Smrznuta cijev koja još nije pukla često se prepoznaje po slavinama. Ako otvorite slavinu tijekom vrlo hladnog vremena, a voda ne teče ili teče vrlo sporo, vjerojatno je cijev blokirana ledom. Odmah poduzmite sljedeće korake:

  1. Zatvorite vodu: Pronađite ventil za zatvaranje vode slavine ili glavni ventil kuće.
  2. Otvorite slavinu: Oslobodite pritisak otvaranjem slavine povezane sa smrznutom cijevi.
  3. Identificirajte smrznutu cijev: Pratite cijev od slavine prema hladnim područjima, kao što su vanjski zidovi ili negrijani prostori.
  4. Pronađite smrznuti dio: Potražite dijelove cijevi s mrazom ili ledom; možda će izgledati ispupčeno ili oštećeno.

Gdje se nalazi glavni ventil za vodu i kako ga zatvorit

Kako odmrznuti cijev unutar zida

Ako otkrijete smrznutu cijev iza zida ili stropa koja još nije pukla, odmah poduzmite korake kako biste spriječili oštećenje konstrukcije vašeg doma.

  1. Pojačajte grijanje: Pojačajte grijanje u kući i pričekajte. Ako se očekuje hladno vrijeme, održavajte toplinu u kući kako biste spriječili smrzavanje cijevi.
  2. Otvorite ormariće: Ako je cijev unutar zida kupaonice ili kuhinje, otvorite vrata ormarića kako bi toplina doprijela do zida.
  3. Otvorite zid: Ako je puknuće neizbježno, uklonite dio zida kako biste došli do smrznutog dijela cijevi i zatim ju odmrznuli kao da je izložena.

Kako odmrznuti izloženu cijev

Ako je smrznuta cijev izložena, primjerice u podrumu ili garaži, možete koristiti nekoliko tehnika. Uvijek počnite s grijanjem cijevi bliže slavini, krećući se prema smrznutom dijelu. To omogućuje vodi da izlazi dok se led topi.

Upozorenje:

Nikada nemojte koristiti plamenik ili otvoreni plamen za odmrzavanje cijevi zbog opasnosti od požara i oštećenja cijevi.

  • Sušilo za kosu: Koristite sušilo za kosu, usmjeravajući toplinu na smrznuti dio. Stavite lim za pečenje iza cijevi kako biste reflektirali toplinu.
  • Prijenosni grijač: Usmjerite grijač prema smrznutoj cijevi, posebno ispod sudopera.
  • Električna grijaća traka: Zamotajte traku oko cijevi i uključite ju u struju.
  • Grijaća podloga: Omotajte grijaću podlogu oko cijevi i polako pomičite prema smrznutom dijelu dok voda ne počne teći.
Stigla je sezona grijanja: Pet savjeta kako do uštede energije i manjih troškova

Kako spriječiti smrzavanje cijevi

  1. Ostavite slavinu da kapa: Protok vode sprječava smrzavanje.
  2. Održavajte toplinu: Grijanje u kući treba biti minimalno 13°C .
  3. Otvorite ormariće: Topli zrak iz prostorije doprijet će do cijevi.
  4. Izolirajte cijevi: Koristite izolacijske materijale za zaštitu cijevi u hladnim područjima.
  5. Zaštitite vanjske slavine: Uklonite crijeva i pokrijte slavine zaštitnim poklopcima.
  6. Zatvorite pukotine: Zatvorite sve pukotine oko cijevi kako hladan zrak ne bi ulazio.
  7. Redovito pregledavajte: Pozovite vodoinstalatera za pregled cijevi i zamjenu oštećenih dijelova.

Preventivne mjere su ključne kako biste izbjegli skupe popravke i štetu od smrzavanja.

Nastavite čitati

Bilje

Ovaj viralni TikTok trik održava vaše cvijeće svježim tjednima

Slijedite ova četri koraka i produžite životni vijek vašim cvijetnim aranžmanima u vazi

Ovaj TikTok trik isprobano održava vaše cvijeće u vazi svježim tjednima. Svježi buket cvijeća u vazi gotovo će instantno uljepšati vaš dom. Cvijeće – osim što uljepšava prostor, ispunjava ga predivnim mirisima i predstavlja završni detalj za uređenje interijera. Bilo da primate goste na Božić ili provodite nekoliko tjedana kod kuće tijekom praznika, cvijeće je prekrasan način da osvježite svoj prostor.

Međutim, stalna kupovina cvijeća može biti skupa, pa je izuzetno korisno učiniti da traje što dulje – osobito ako očekujete posjete tijekom blagdana.

@annatheflorist Reply to @xsophiegrant ♬ Steven Universe – L.Dre

1. Mijenjajte vodu svaki drugi dan

Prema ovom TikTok triku, kada prvi put donesete cvijeće kući, odrežete stabljike kao i obično, napunite vazu vodom i dodate žlicu šećera.

Stajaća voda u vazi brzo postaje leglo za bakterije, koje mogu začepiti kapilare u stabljikama cvijeća i onemogućiti im da upijaju vodu. Svježa voda smanjuje broj bakterija i pomaže cvijeću da dulje ostane hidratizirano. Osim dobrobiti za cvijeće, stara voda u vazi može poprimiti neugodan miris. Mijenjanje vode osigurava da vaš dom ostane mirisan.

5 sobnih biljaka koje će unijeti predivne mirise u vaš dom

2. TikTok trik savjetuje – svaki put kada mjenjate vodu, odrežite vrhove stabljike

Rezanje stabljika uklanja suhe ili oštećene krajeve koji mogu usporiti ili potpuno zaustaviti apsorpciju vode. Kosi rez omogućuje bolji protok vode kroz stabljiku.

Dobro bi bilo imati više vaza, jer svaki put kada mjenjate vodu i režete stabljike, vaš cvjetni aranžman se smanjuje. Tako da će osmi dan cvijeće svakako imati manju stabljiku nego prvi dan kada stavite cvijeće u vazu.

3. Dodajte žlicu šećera svaki put kada mjenjate vodu

Kako savjetuje ovaj TikTok trik – dodavanje žlice šećera u vodu s cvijećem pomaže produžiti vijek trajanja cvjetova jer šećer djeluje kao izvor energije za rezano cvijeće. Cvijeće nakon rezanja više ne može apsorbirati hranjive tvari iz tla. Šećer u vodi djeluje kao zamjenski izvor energije, omogućujući cvjetovima da nastave metaboličke procese i zadrže svjež izgled.

Previše šećera može izazvati brži rast bakterija, pa je važno dodati samo malu količinu (oko jedne žlice na litru vode). Također, nemojte očekivati kristalno čistu vodu ( iako je mjenjate svaki dan) jer će šećer zamutiti vodu.

4. Obavezno orezujte i svaki umirući dio biljke

Osim očiglednog estetskog razloga, umirući dijelovi biljke troše resurse koje cvijeće treba za održavanje svježih i zdravih dijelova. Uklanjanjem ovih dijelova preusmjerava se energija prema vitalnim dijelovima biljke, čime se produžava njihov vijek trajanja.

Nastavite čitati

Kolumne

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice