Povežimo se

Uradi sam projekti

U nekoliko koraka do maštovito zapakiranog poklona

Neka poklon bude smislen i osoban

Zamislite savršen poklon koji ste pronašli. No, sada ga trebate maštovito zapakirati, a ne znate odakle početi? Bez brige! Slijedite ovaj vodič korak po korak i vaš će poklon izgledati profesionalno zapakiran.

Zašto je važno znati kako zapakirati poklon?

Jednom kad svladate vještinu kako zapakirati poklon, znat ćete to zauvijek. Svaka prilika – rođendani, blagdani ili spontane geste – bit će idealna prilika za pokazati vaše umijeće. Čak i u zadnji trenutak, vaš će poklon izgledati uredno i privlačno.

Zamotavanje poklona može biti kreativan i zabavan proces, a originalne ideje ostavit će upečatljiv dojam. Prije kupnje novih papira, pregledajte vlastitu zalihu papira i ukrasnih vrećica.

Kreativno zamotavanje poklona

Što vam je potrebno za maštovito zapakiran poklon?

Oprema i alati:

  • Škare
  • Ljepljiva traka

Materijali:

  • Papir za zamatanje
  • Trake (po želji)
  • Darovne oznake (po želji)
  • Mašne (po želji)
  • Ukrasni papir ili ukrasna tkanina (po želji)

Kako zapakirati poklon korak po korak

1. Pripremite materijale za zamatanje

Pronađite ravnu i stabilnu površinu, poput kuhinjskog stola. Uzmite sve što vam treba za zamatanje: papir za zamatanje, škare i traku.

zamatanje poklona

2. Zaštitite lomljive predmete prije zamatanja

Ako poklon sadrži osjetljive dijelove, važno je osigurati ih. Omotajte ih papirom za umatanje ili ukrasnim papirom kako bi bili stabilni. Koristite traku da pričvrstite kutiju i spriječite pomicanje.

3. Izmjerite papir za zamatanje poklona

Razvucite papir za zamatanje i postavite kutiju na sredinu. Prilagodite duljinu papira tako da potpuno prekriva sve strane kutije. Ako su rubovi papira neravni, savijte ih prema unutra za uredniji izgled.

4. Kako uredno pričvrstiti papir na kutiju

Sredi kutiju na papiru. Preklopite jedan rub papira prema sredini i pričvrstite ga trakom. Drugi rub preklopite za čist šav, a zatim ga pričvrstite ljepljivom trakom. Za dodatnu urednost, koristite dvostranu traku.

kako zapakirati poklon

5. Presavijanje krajeva poklona

Kako biste uredno zapakirali poklon, savijte gornji dio papira na krajevima kutije prema dolje, stvarajući dva mala “krilca”. Poravnajte krilca, a preostali dio papira savijte prema unutra i pričvrstite trakom.

6. Ponovite postupak na drugom kraju

Okrenite kutiju i ponovite presavijanje papira na suprotnom kraju. Osigurajte da su svi rubovi uredno poravnati i učvršćeni.

Dodavanje završnih detalja

Ukrasite poklon vrpcama, darovnim oznakama ili mašnama. Ako želite dodatni efekt, naučite kako napraviti kovrčave vrpce za poseban dojam. Također, ukrasni papir ili tkanina mogu dodati dodatnu dozu kreativnosti.

kako zapakirati poklon

Kada nije potrebno zamatanje poklona?

Ponekad nije potrebno zamotati poklon u papir. Darovne kartice možete staviti u čestitku s osobnom porukom, plišane igračke možete ukrasiti velikom vrpcom, a za darove poput bicikla dovoljna je velika mašna. Ako ste u žurbi, ukrasne vrećice s ukrasnim papirom odličan su izbor.

Izvor: Real Simple

Izrada, popravak i obnova namještaja

DIY projekt: Sami možete od starih vrata napraviti policu za knjige

Ovime ne samo da štedite prostor već i dodajete jedinstveni stilski detalj domu

Stara drvena vrata pružaju mnoge mogućnosti za prenamjenu. Njihova izrada i detalji čine ih popularnim izborom u svijetu dizajna. Možete ih pretvoriti u radnu plohu, stolić za kavu ili nešto sasvim drugačije. Jedan od zanimljivijih projekata uključuje stvaranje dodatnog prostora za pohranu i izlaganje. Polica za knjige od starih vrata je još jedna genijalna ideja. Ova polica zamjenjuje šuplja unutarnja vrata i stvara dojam tajnog prolaza. Uz to, projekt je povoljan, a idealan je za manje prostore.

Gdje pronaći stara vrata?

Stara vrata često već imate kod kuće, možda na tavanu, u garaži ili podrumu. Ako ih nemate, možete ih potražiti u trgovinama rabljenom robom ili na buvljacima. Platforme poput Facebook Marketplacea i Craigslist-a također nude širok izbor. Osim što ćete ovim projektom uštedjeti, spriječit ćete da korisni materijali završe na deponiju.

Moć recikliranja: kako funkcionira, koje su prednosti i kako pravilno reciklirati

Polica za knjige od starih vrata – gdje ih smjestiti

Preklopne police od vrata savršene su za hodnike i ulaze gdje nema mjesta za velike komade namještaja. Ovime ne samo da štedite prostor već i dodajete jedinstveni stilski detalj domu.

Koraci za izradu police od starih vrata

Da biste masivna vrata pretvorili u policu, prvo označite mjesto za udubljenje. Prema preporuci Great Home Ideas, izmjerite 10 cm od vrha i rubova te 20 cm od dna vrata. Potom, koristeći kružnu pilu, izrežite središnji dio vrata.

Izrada police započinje gradnjom okvira.

Dvije okomite daske pričvrstite policama pomoću džepnih vijaka i ljepila. Okvir prilagodite veličini izreza na vratima. Debljina standardnih unutarnjih vrata iznosi 3,5 cm, no možete prilagoditi dubinu polica.

Ako želite, dodajte letvice sprijeda kako biste spriječili klizanje predmeta prilikom otvaranja.

Prije postavljanja stražnjeg dijela, police obojite. Stražnji dio može biti od jeftine šperploče, pričvršćen završnim čavlima. Rubove police obložite letvicama kako biste sakrili spojeve. Kad je sve spremno, učvrstite okvir police na vrata vijcima iznutra.

Kad montirate vrata na okvir, ostaje samo organizirati police. Knjige, ukrasi ili druge stvari lako ćete smjestiti na njih. Ako želite dodatnu zaštitu za predmete poput namirnica ili kupaonskih potrepština, možete izraditi zatvorene kutijaste police od ostataka drva.

Polica za knjige od starih vrata

Stara vrata mogu postati više od ukrasnog elementa. S malo truda i kreativnosti, pretvorit ćete ih u funkcionalan i atraktivan komad namještaja. Uz minimalne troškove, dobit ćete dodatni prostor za pohranu i unijeti originalnost u svoj dom.

Ako želite savršeno uređene police za knjige, izbjegavajte ove česte greške

Više o ovoj ideji možete pročitati na: housedigest.com

Nastavite čitati

Projekti za djecu

Izrada božićnih ukrasa s najmlađima: Napravite smjesu za modeliranje sastojcima iz kuhinje

Izrada ovih božićnih ukrasa savršena je zabava čak i za bebe!

Izrada božićnih ukrasa potiče maštu i umjetnički izražaj, što doprinosi mentalnom razvoju i zadovoljstvu. Uključivanje najmlađih u pripremanje doma za Božić ima brojne prednosti, kako za njih same, tako i za obiteljsku dinamiku. Također, uključivanje u pripreme pojačava dječji doživljaj Božića, jer sudjeluju u stvaranju posebne atmosfere. Ovo povećava uzbuđenje i radost iščekivanja blagdana.

Danas na tržištu postoje razne već pripremljeni DIY setovi za izradu božićnih ukrasa, ali ovo je nešto što svi sigurno imamo u kući i definitivno je eko friendly i sigurno za djecu. Korištenjem prirodnih i recikliranih materijala za ukrase, smanjuje se otpad i promovira održiv način života.

Ponekad je teško uključiti najmlađe u pripremanje ili izradu dekoracija, pogotovo zato što većinu toga žele staviti u usta… Ovim receptom za slano tijesto možete napraviti Božićne ukrase s najmlađima, možete otiskivati i bebine ručice, nogice i tako zauvijek sačuvati tu uspomenu na bebin prvi Božić! Nemojte se brinuti ako vaše dijete stavi komad tijesta u usta, jer ne može mu se ništa dogoditi.

Trebat će vam:

  • Oštro brašno
  • Mlaka voda
  • Sol
  • Mjerice ( šalice, čašice)
  • Zdjela
  • Kuhača ili žlica za miješanje tijesta
  • Kalup (po izboru)
  • Bojila za hranu (po izboru)
  • Krpa pri ruci za brisanje slučajnih prolijevanja ( vjerujte, trebat će vam)

Od brašne, vode i soli napravite slano tijesto. Omjer je 3: 2: 1. Ja sam koristila ove male čašice iz dječje kuhinje, za probu. Stavila sam 3 čašice brašna, 2 čašice vode i jednu čašicu vode. Već sam ovdje uključila i svoju kćer, zagrabila bih čašicom brašno, a ona bi ga sipala u zdjelu.
Ovo nam je bila super priprema za buduće zajedničko kuhanje.

Izrada božićnih ukrasa

Nakon što ste zamijesili glatko tijesto za modeliranje, vrijeme je da ga razvaljate po stolu. Ako želite da vaši ukrasi budu u boji, možete u njega umiješati i par kapi bojila za hranu.

Mi smo izrezivale kružiće i otiskivale čovječuljke (gingerbread man) u tijesto, ali pustite mašti na volju. Kako je dijete starije dajte mu više slobode i pustite mašti na volju.

Izrezivati možete i kalupe od kolača te na njima upisivati pozitivne poruke, imena…

Izrada ukrasa potiče maštu i umjetnički izražaj, što doprinosi mentalnom razvoju i zadovoljstvu. Dok vaše dijete oblikuje ukras u rukama, bez obzira na njegovu dob, razvija koordinaciju između ruke i mozga, istovremeno učeći kako su akcija i reakcija povezane.

Napravite rupicu u tijestu ako želite da vaš božićni ukras visi s bora.

Gotove ukrase sušite u pećnici oko 3,5 sata na 100 °C. Ako ih ne želite peći, možete ih sušiti na zraku, što će trajati 3-4 dana. Ne zaboravite ih povremeno okretati kako bi se ravnomjerno osušili. Gotovi ukrasi mogu trajati godinama!

Autorica teksta: Hana Hanak, akademska slikarica

Nastavite čitati

Kolumne

Pratite nas na drušvenim mrežama

Izbor urednice